Yaşam

Okuyacak Yeni Kitap Arayanlar İçin Farklı Dallardan 25 Muhteşem Eser

Kitap dünyasında büyüleyici bir yolculuğa çıkmak için yeni bir eser arıyorsanız, sizi etkileyici bir maceraya davet eden bu kitaplardan birine hemen başlamalısınız! ?

Kaynak: Kitapların konusu tanıtım bültenlerinden alınmıştır.

Satın aldığınız eserlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.

“Bu içerik marka işbirlikleri içerebilir.”

25. Zamanda Bir Kıvrılma – Madeleine L’Engle

Görünüşe aldanmamanız gereken bir dünyaya girmeye hazır olun! Meg’in babası, beşinci boyuta zamanda yolculuk olanaklarını araştırırken gizemli bir şekilde ortadan kaybolmuştur. Meg, arkadaşı Calvin ve kardeşi Charles Wallace’ın onu bulup kurtarması gerekiyor. Ancak zaman ve mekanda yolculuk yapmak, farklı dünyalar ve yaşam tarzlarıyla karşılaşmak zorunda kalacakları bu macerada kahramanlarımız, tüm endişelerine rağmen büyüyüp kendilerini ve yaşadıkları evreni daha yakından tanımak zorunda kalacaklar…

Bu kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

24. Kayıp Sembol – Robert Langdon

Dan Brown; Da Vinci Şifresi ve Melekler ve Şeytanlar’ın ardından Kayıp Sembol, insanlığın yüzyıllardır beklediği bir gerçeğin peşinde… Harvard Sembolik Profesörü Robert Langdon, yakın bir arkadaşından Kongre Binası’nda ders vermek üzere davet alır. Ancak Washington’a varır varmaz oldukça tuhaf bir durumla karşı karşıya kalan profesör, kendisini korkunç bir oyunun ortasında bulur. Kongre Binası’na bırakılan bir sembolün (yakın arkadaşı Peter Solomon’un kopmuş eli) varlığını bildiren bir telefon, Langdon’ı yabancı olmadığı bir dünyaya davet eder. Antik çağlarda kullanılan bu sembolik davet, daveti alan kişiyi çok daha önceleri, ezoterik bilgeliğin kararlar aldığı kayıp bir dünyaya sürükleyecektir. Arkadaşını kurtarmak için sonucu belirsiz olan bu mistik daveti kabul eden Langdon, bir anda masonik sırların, gizli tarihin ve daha önce hiç görmediği yerlerin kapalı dünyasında inanılmaz bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır. Artık cevaplanması gereken sorular var: İnsanlığın Altın Çağı, açılmaması gereken bir kapının aralığından sırlarıyla birlikte yok olup gidecek mi, yoksa tüm sorular bilgeliğin ışığında cevaplanacak mı?…

Bu kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

23. Sign – PC Oyuncusu ve Kristin Oyuncusu

On altı yaşındaki Zoey Şoför Tarafından İşaretlendiğinde eski hayatının geride kaldığını fark etti. Artık arkadaşlarını ve ailesini bırakıp Gece Evi’ne yerleşmek zorundaydı; orada okuması gereken tek ders Vampir 101’di.

22. Kışla – William P. Young

Bir yazarın hayal gücü ile bir ilahiyatçının tutkusunu birleştirmek, ortaya Baraka gibi bir kitap çıkar. John Bunyan’ın Hac Üzerine kitabı nasıl kendi neslini etkilediyse, bu kitap da bizim neslimizi aynı şekilde etkileyecektir.

Bu kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

21. Çavdar Tarlasındaki Çocuklar – JD Salinger

1951’de yayınlanan bu kitap, Salinger’ın ilk ve tek romanıdır. Yayınlandığı günden bu yana ilgi gören roman, ergenlik çağındaki bir çocuğun dünyayı algılama biçimini anlatırken aynı zamanda yetişkinlerin kurallarına karşı isyanını da başarılı bir dille aktarıyor. Samimi dili ve karakterin duygularının okuyucuya yansıması onu kısa sürede dünya edebiyat listelerinin üst sıralarına taşıyor.

Bu kitabı görüntülemek ve satın almak için tıklayın.

20. Cam Kale – Jeannette Duvarları

Rex ve Rose Mary Walls’un dört çocuğu vardı. Zeki ve güzel bir adam olan Rex, ayıkken çocuklarının hayal güçlerini yakalayıp onlara fizik, jeoloji ve en önemlisi hayatı korkmadan kucaklamayı öğretiyordu. Rose Mary ise hem fotoğraf çekiyor hem de yazı yazıyordu. Ailesine bakma fikrine dayanamamış ve kendisini ‘heyecan bağımlısı’ olarak tanımlamıştı.

19. Gece – Elie Wiesel

Geceyi bu kadar ürpertici yapan şey; Yazarın yaşadığı olayları taklit etmeden, tepki olarak gösterilen her fikrin, kaygının ve acının fotoğrafını derin fırça darbeleriyle ortaya çıkarıyor. Unutulmaz bir tarihe tanıklık etmenin küçücük bir kitaba sığdırıldığı bu dev şaheser, sizi kalbinizle baş başa bırakacak.

Bu kitabı görüntülemek ve satın almak için tıklayın.

18. Kan Sözü: Vampir Akademisi 4 – Richelle Mead

Rose Hathaway’in hayatı bir daha asla eskisi gibi olmayacaktı. Geçtiğimiz günlerde St. Vladimir Akademisi’ne yapılan saldırı Moroi dünyasını sarsmıştı. Vampirlerin çoğu ölmüştü. Ancak Strigoiler tarafından kaçırılan birkaç kurbanın kaderi daha karanlıktı. Rose için fedakarlık çok önemliydi. Dmitry Belikov. Dimitri! Artık Rose’un boynunun arkasında yüzlerce Strigoi’yi öldürdüğünü gösteren bir dövme vardı. Aynı zamanda çok nadir görülen bir dövmedir. Rose’un seçim yapması gerekiyordu. Ya en yakın arkadaşı ve hayatta kalan son Dragomir Prensesi Lissa’yı koruma yeminini tutacak ya da Akademi’den ayrılıp sevdiği adamın peşine düşecekti. Sevgiyle ve yalnız! Dimitri’ye verdiği sözü tutmak için dünyanın öbür ucuna bile gidebilirdi. Ancak Rose’un aklına kahrolası bir soru geldi. Dimitri kurtarılmak ister miydi?

Bu kitabı görüntülemek ve satın almak için tıklayın.

17. Prenses Gelin – William Goldman

‘Bir insan dünyasının değişeceği anı nasıl bilebilir? Kim, bu olay olmadan önceki deneyimlerinin, bunca yıllık hazırlıkların boşuna olduğunu söyleyebilir ki? En azından bir şeylerin olmaya başladığının farkında olmalıydım. Belki hâlâ bunun farkında değildim; Rüzgârdaki ilhamı kim hissedebilir ki?’

16. Üç Fincan Çay – Greg Mortenson

Tuttuğun sözlerin, sevgin ve cesaretin; Kız çocuklarının eğitiminin toplumları dönüştüreceğine olan inancın öyküsü.

15. Zehir Ağacı İncili – Barbara Kingsolver

Zehir Ağacı İncili, ailesini ve misyonunu 1959’da Belçika Kongosu’na götüren katı ve evanjelik bir Baptist olan Nathan Price’ın karısı ve dört kızı tarafından anlatılan bir hikayedir. Evden ihtiyaç duyacaklarına inandıkları her şeyi yanlarında taşırlar, ancak Çok geçmeden Afrika topraklarında bahçe tohumlarından İncil’e kadar her şeyin felaketle dönüştüğünü görürler. Aşağıda, sömürge sonrası Afrika’da bir ailenin trajik çöküşü ve otuz yıl boyunca inanılmaz bir şekilde yeniden inşa edilmesinin gerilim dolu bir destanı yer alıyor.

14. Bir Katedralin Hikayesi – Ken Follett

Her şey 25 Kasım 1120 gecesi İngiltere’ye gitmekte olan Beyaz Gemi’nin Barfleur açıklarında batmasıyla başladı. Bu olaydan yalnızca bir kişi sağ kurtulur. Onun idamından sonraki olaylar, bir katedralin inşası ve güçlü bir aşkın yıllar içindeki serüveni çerçevesinde gelişir.

Bu kitabı görüntülemek ve satın almak için tıklayın.

13. Gurur ve Önyargı ve Zombiler – Jane Austen

Böylece Jane Austen’in sevilen romanının, kemik kıran zombi kaosu sahneleriyle birlikte yepyeni, genişletilmiş bir versiyonu başlıyor. Hikayemizin başında, sessiz İngiliz köyü Meryton tuhaf bir salgının pençesine düşmüş durumda… ve ölüler yeniden diriliyor! Hırçın kahraman Elizabeth Bennet, zombi tehdidini ortadan kaldırmaya kararlıdır, ancak kibirli ve kibirli Bay Darcy’nin gelişiyle dikkati hızla dağılır. Bunu iki genç aşık arasında oldukça eğlenceli ve genel olarak medeni geçen duygusal çatışmalar ve zombilere karşı pek de duygusal olmayan kanlı çatışmalar izliyor.

Bu kitabı görüntülemek ve satın almak için tıklayın.

12. Boleyn Kızı – Philippa Gregory

On dört yaşındaki Mary Boleyn, temiz bir bakire olarak kraliyet sarayına geldiğinde, VIII. Henry’nin gözlerini kamaştırıyor. Gördüğü ilgiyle tüm varlığı altüst olan Meryem, hem altın prensine hem de giderek artan resmi olmayan kraliçe rolüne aşık olur. Ancak öyle bir an gelir ki kralın ona olan ilgisi azalmaya başlar ve ailesinin hırslı planlarının bir piyonu haline geldiğini fark eder ve en yakın arkadaşından uzaklaşıp onunla rekabet etmek zorunda kalır: kız kardeşi, Anne Boleyn. İşler kontrolden çıkınca ailesine ve hükümdarına isyan etmesi gerektiğini anlar ve kaderinin dizginlerini kendi ellerine alır.

Bu kitabı görüntülemek ve satın almak için tıklayın.

11. Yüzük Kardeşliği – JRR Tolkien

Serinin ilk kitabı Yüzük Kardeşliği, eski bir hobbit olan Bilbo Baggins’in doğum günü partisiyle başlıyor. Bilbo doğum günü konuşmasını bitirdiğinde aniden ortadan kaybolur ve herkesi şaşırtır. Konuklar arasında büyücü Gandalf da var; Bilbo’ya taktığında kendisini görünmez kılan sihirli yüzüğün tehlikeli olduğunu ve Shire’dan ayrılırken yüzüğü yanına almaması gerektiğini söyler. Bilbo, Gandaf’ın ısrarı üzerine yüzüğü yeğeni Frodo’ya bırakır. Bu sırada yüzüğün sırrını araştırmak için yola çıkan Gandalf, onun karanlıkların efendisi Sauron’a ait olan güç yüzüğü olduğunu anlar ve büyük bir savaşın ardından ortadan kaybolur.

Bu kitabı görüntülemek ve satın almak için tıklayın.

10. Edebiyat ve Patates Turtası Topluluğu – Mary Ann Shaffer

Ocak 1946: Londra, İkinci Dünya Savaşı’nın gölgesinden çıkar ve yazar Juliet Ashton yeni bir kitap konusu arar. Aradığı konuyu, Charles Lamb’in bir kitabında Juliet’in ismine rastlayan, Guernsey adası yerlisi, tanımadığı bir adamın mektubunda bulacağını kim iddia edebilir?

Bu kitabı görüntülemek ve satın almak için tıklayın.

9. Coraline ve İç Dünya – Neil Gaiman

“On yıldan fazla bir süre önce bir çocuk kitabı yazmaya başladım. Bunu beş yaşındaki kızım Holly için yapıyordum. Kitabın baş kahramanının kız olmasını ve hikayenin farklı, tüyler ürpertici olmasını istedim… İnsanlar kitabı okumaya başladığında bunun çocuklara macera, yetişkinlere ise kabuslar yaşatan bir hikaye olduğunu öğrendim. Koralin şimdiye kadar yazdığım en tuhaf, en çok zaman alan kitap ve en çok gurur duyduğum şeylerden biri…”

8. Rüzgar Gibi Geçti – Margaret Mitchell

Güçlü ruhu ve çarpıcı güzelliğiyle Scarlett O’Hara, özgür ve etkileyici Rhett Butler ile romantik, son derece güzel Ashley Wilkes’in yer aldığı aşk üçgenine, İç Savaş’ın kıyameti eşliğinde tanık oluyoruz. Aşk, ölüm, kan, küller ve savaşın alıp götürdükleri.

Bu kitabı görüntülemek ve satın almak için tıklayın.

7. Muhteşem Uygun Günler – Mark Haddon

Gizemli bir cinayet ve bunu çözmeye çalışan dünyanın en dikkatli dedektifi: Christopher John Francis Boone. 15 yaşındaki dedektifimiz tek başına yaşadığı sokaktan asla öteye geçmemiş ama astronot olmak istiyor, dünyadaki tüm ülkeleri ve başkentlerini, 7.507’ye kadar tüm asal sayıları sayabiliyor.. .

Bu kitabı görüntülemek ve satın almak için tıklayın.

6. Ejderha Dövmeli Kız – Stieg Larsson

Ejderha Dövmeli Kız, 41 ülkede rekor satış yapan kitaplarının başarısını göremeden 50 yaşında vefat eden İsveçli gazeteci Stieg Larsson’un yavaş yavaş ve her sayfasını örerek yazdığı Milenyum serisinin ilk kitabı. . Okuduktan sonra Gefle Dagblad gibi ‘bundan daha iyisi olamaz’ diyebilirsiniz. Ancak bu erken bir karar olabilir. Son sözü söylemeden önce ikinciyi beklemenizi öneririz.

Bu kitabı görüntülemek ve satın almak için tıklayın.

5.Eragon-Christopher Paolini

Bir Çocuk…Bir Ejderha ve Nefes Kesen Bir Macera! Gece boyu uğuldayan rüzgar, dünyayı değiştirecek izleri de beraberinde getirdi.

Bu kitabı görüntülemek ve satın almak için tıklayın.

4. Uğultulu Tepeler – Emily Bronte

İngiltere’de 19. yüzyılın ikinci yarısı (Viktorya Dönemi), orta sınıfın yükselişini ve gösterişli yaşam modasını simgelemektedir. Kadınların edebiyatla uğraşmasının hoş görülmediği bu yıllarda Brontë kardeşler önce erkek olarak şiirler yazdılar, ardından kendi adlarıyla klasikler arasına girecek üç değerli roman yazdılar. Emily Brontë 1848’de öldüğünde arkasında dünya edebiyatının en güzel eserlerinden biri olan ilk ve tek romanı Uğultulu Tepeler’i bıraktı. Bu Viktorya dönemi romanı, bazılarına göre tüm zamanların en büyük aşk romanıdır; Bazıları için her okunduğunda farklı tatlar veren zamansız bir eser, ya da etkileyici bir anlatımla ifade edilen uzun bir şiir.

Bu kitabı görüntülemek ve satın almak için tıklayın.

3. Kemikler Şehri – Cassandra Clare

Vampirler, kurt adamlar, periler, gerçek aşk ve aklınızı başınızdan alacak daha birçok şey. Ölümcül Oyuncaklar hafızanıza kazınacak! On beş yaşındaki Clary Fray, New York City’deki Pandemonium Club’a gittiğinde bir cinayete tanık olacağını hiç düşünmemişti.

Bu kitabı görüntülemek ve satın almak için tıklayın.

2. Hobbit – JRR Tolkien

İngiliz Edebiyatı Profesörü JRR Tolkien, yaklaşık yetmiş yıl önce dünyaya bir kitap sundu. Bu kitapla birlikte insanlar ilk kez hobbit denen insanlarla tanıştı. Hobbitler cücelerden kısa boylu, yemeyi, içmeyi ve eğlenmeyi seven, iyi kalpli, halinden memnun, kendi küçük köylerinde yaşayan, her türlü maceradan uzak bir halktı. Ta ki büyücü Gandalf onları ziyaret edene kadar.

Bu kitabı görüntülemek ve satın almak için tıklayın.

1. Pi’nin Hayatı – Yann Martel

Bir kargo gemisinin trajik bir şekilde batmasının ardından, bir cankurtaran botu uçsuz bucaksız, vahşi Pasifik Okyanusu’nun ortasında yalnız kalır. Teknenin hayatta kalan mürettebatı bir sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan, Richard Parker adında üç yüz kiloluk Bengal kaplanı ve Pi adında 16 yaşında Hintli bir çocuktan oluşuyor. Ve roman aslında bundan sonra başlıyor. Pi’nin açlıkla, susuzlukla, soğukla, sıcakla ve en önemlisi kaygıyla mücadele ettiği günlerdeki direnci ve inancı okumaya değer.

Bu kitabı görüntülemek ve satın almak için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort